Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy można w naszym kraju w legalny sposób pilotować samoloty

Osoby marzące o samodzielnym lataniu mogą obecnie takie marzenia jak najbardziej zrealizować. Jeżeli ktoś bowiem spełnia wymagane warunki, również w zakresie zdrowia, to zapisać się może na dedykowany kurs i zdobyć uprawnienia pilota. Tego typu kursy lotnicze są organizowane przez wiele szkół, lecz trzeba powiedzieć od razu że nie jest to prosta i tania sprawa. Chętny na samym początku musi się liczyć z potrzebą przeznaczenia między dwadzieścia a trzydzieści tysięcy złotych. Bierze się to z faktu, że samoloty są drogimi w zakupie i utrzymaniu sprzętami, a instruktorzy z dużym doświadczeniem także wymagają odpowiednich pensji.

Takie kwoty dotyczą podstawowej licencji, pozwalającej na latanie niewielkimi, jednosilnikowymi samolotami. Jeżeli ktoś chciałby kontynuować tę przygodę, to na następne szkolenia przeznaczyć będzie musiał parę razy większe kwoty. Chętni na pilotowanie zdawać też sobie muszą sprawę z tego, że będzie ich czekać bardzo dużo nauki. Ośrodek szkolenia lotniczego zapewni rzecz jasna wszystkie niezbędne materiały obejmujące potrzebne zagadnienia, lecz i tak kursanci będą musieli dużo czasu spędzić na nauce tych wszystkich rzeczy. Teoria będzie obejmować szereg zagadnień, zaczynając od budowy samolotów i aspekty prawne aż po łączność, nawigację czy meteorologię.

Z reguły ona trwa minimum sto lekcyjnych, w części szkół zrealizować ją można zarówno w ośrodku szkoleniowym jak również zdalnie. Część praktyczna z kolei obejmuje 45 godzin lotów, w czasie których kandydat na pilota powinien zdobyć umiejętność operowania w bezpieczny sposób samolotem. Wtedy też wykonuje swój pierwszy lot po okiem instruktora, a także uczy się obsługiwać wszystkie przyrządy. Po skończeniu kursu jest przeprowadzany wewnętrzny egzamin, po pozytywnym zdaniu którego można przystąpić do egzaminu państwowego. Nie jest on łatwy, gdyż jest wtedy kompleksowo weryfikowana wiedza kandydatów, ale jeżeli ktoś się będzie odpowiednio uczył, to bez problemów go zda. A wówczas wymarzona licencja pilota faktycznie się stanie prawdziwa i realna.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY