Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Według jakich zasad aktualnie można jeździć do USA

Stany Zjednoczone mają ogromnie dużo do zaoferowania jeśli chodzi o turystykę. Na ich dokładne pozwiedzanie i poznanie wszystkich atrakcji należałoby mieć przynajmniej parę miesięcy. Na szczęście aktualnie osoby które chcą wybrać się w taką długą podróż, mają prościej niż przed kilku laty. Do 2019 roku zamierzając wlecieć na terytorium Stanów każdy musiał mieć ważną wizę. A jej wydanie to była konieczność wypełnienia wniosku, dokonania opłaty i rozmowy z konsulem. I wcale nie było pewności, że na koniec otrzyma się taką wizę, bo bardzo dużo zależne było od humoru jednego człowieka.

Dzisiaj Polska jest obsługiwana w ruchu bezwizowym, co będzie oznaczać że przybycie do Stanów w celu turystycznym lub medycznym wymaga rejestracji w systemie ESTA. Sama rejestracja jest stosunkowo prosta, przede wszystkim wymaga wypełnienia dedykowanego formularza. Konieczny warunek to dysponowanie paszportem z elektronicznym chipem, jego numer też jest jednym z koniecznych elementów formularza. Otrzymane zezwolenie na wjazd ma ważność dwóch lat, i jego posiadacz może wielokrotnie w tym czasie podróżować do Stanów Zjednoczonych.

Jeśli z jakiejś przyczyny wniosek esta usa został odrzucony, to wtedy do dyspozycji jest standardowe ubieganie się o przyznanie wizy, z rozmową z urzędnikiem konsulatu. Przy składaniu formularza ESTA warto poprosić o pomoc jakiegoś pośrednika. Sprawdzi on dane z formularza, czy wszystko jest z nimi w należytym porządku, a poza tym w przypadku jakiś problemów posłuży pełną pomocą i wsparciem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY